top of page
Mini balíkspoločný fototermín pre viac rodiniek
4 rôzne záberyv elektronickej forme, v plnom rozlíšení vhodnom aj na veľkoplošnú tlač, každý záber aj čierno-biely /bez tlače/

 

V teplých mesiacoch fotíme v parku alebo inde v prírode, na brehu rieky vo vlčích makoch, v repke olejnej alebo na poliach s obilím a slnečnicami :-) 

 

AKO PREBIEHA FOTENIE:

Stretneme sa niekde v parku, na peknom mieste, ktoré na to určíme. Prídete na miesto fotenia v dohodnutom čase. Rodinky sa striedajú po pol hodine, každý sa objedná na konrétny čas. Môžete tam samozrejme stráviť aj viac času. Je to ako milý letný výlet na čerstvom vzduchu, deti sa spolu zahrajú a my zatiaľ nafotíme. Môžete si vziať so sebou aj deku a posedieť si v tráve. Prosím, oblečte deti (aj seba - ak sa chcete fotiť tiež) čím jednoduchšie a štýlovejšie. Dobre vyzerá rifľovina s jednofarebným vrchom, dievčatkám aj šatičky… je lepšie sa vyhnút spidermanom a princeznám na tričkách, príroda sama je výrazne pozadie a chcete upútať tváričkami vašich detí. Neupútavajme pozornosť na "reklamné" tričká kreslených filmov. V jednoduchosti je krása :-) Môžeme použiť aj bublifuk. Tatinovia, nedajte si napasovanú košeľu s gombíkmi, ktoré potom, keď si čupnete k dieťaťu, idú vystrelit :-) a maminky, nedajte si koktejlové šatičky a lodičky. Oblečte si radšej padavé letné šaty ako do prírody, alebo rifle, prípadne iné pohodlné oblečenie, v ktorom vás môžem s ďeťmi posadiť do trávy. 

 

POČET UPRAVENÝCH ZÁBEROV A CENA:

Cena fotenia pri spoločnom fototermíne je 36 € (ak si neobjednáte nejaké zábery naviac).

Dostanete upravené 4 rôzne zábery, ktoré si z nafoteného materiálu vyberiete sami. Spolu bude fotiek odovzdaných 8 - každá bude aj v čiernobielej verzii. Nižšie je na ukážku fotka pred a po úprave, ktorá zobrazuje prácu na fotke po nafotení - to je to, za čo vlastne platíte /nie za tlač fotky/.

Nafotíme každému asi 50 záberov, ktoré vám pošlem elektronicky na mail - zmenšené a s nápisom NEUPRAVENE. Z tých si vy sami do 7 dní vyberiete zábery na úpravu. Môžete si ich vybrať aj viac, každá ďalšia upravená fotka stojí 5 €. Tieto neupravené zábery sú určené len na to, aby ste si z nich vybrali. Nevlastníte ich, môžete si ich odložiť na pamiatku, ale NEMÔŽETE ich uverejniť na internete a pod. Budete vlastniť tie, ktoré vám upravím a pošlem v plnej kvalite. Cena fotky je za jej úpravu, nie za jej tlač. Úprava jednej fotky trvá približne hodinu (okrem úpravy je tu aj čas fotenia, administratíva a komunikácia). Je to naozaj nízka cena, ktorá ani nezahŕňa techniku na fotenie, software na úpravu a know-how. Fotografi pracujú rôzne. Ja vám neodovzdám 150 neupravených fotiek na CD. Mňa baví ich upravovať a dať ľuďom to, čo si sami urobiť nevedia - fotky, na ktorých sú ako "z časopisu", ale ostávajú na nich prirodzene sami sebou. Chcem vám dať niečo, čo si môžete dať potom napríklad vytlačiť na maliarske plátno a tesiť sa z toho dlhé desaťročia. Nepoznám krajší darček pre starých rodičov :-)

 

NEUPRAVENÉ FOTKY NEODOVZDÁVAM A NIE JE MOŽNÉ SI ICH ANI KÚPIŤ.  

Profesionálni fotografi sa neprezentujú nedokončenou prácou - polotovarom. Na úpravu si môžete objednať ľubovoľný počet z nafotených záberov. 

 

Spracovanie, komunikácia s vami a úprava takéhoto fotenia 10 - 15 rodín potom trvá asi 7 až 10 dní. Je to naozaj veľa práce /našťastie pre mňa obľúbenej/ ale preto treba na hotové fotky čakať aj viac ako 4 týždne. V lete sa fotí často, lebo je na to počasie a úprava prichádza na rad až po nociach neskôr. 

 

Fotenie je moja vášeň, relax a psychohygiena. Čas, ktorý niekto presedí za TV, ja venujem úprave detských tváričiek a usmievam sa pritom na monitor. Krajšiu prácu ani nemôžem chcieť. Moje deti sú často pri tom, zahrajú sa na čerstvom vzduchu s inými deťmi a to je pre nich naozaj kvalitne strávený čas. Prídite sa s nami odfotiť. Urobíte si radosť a odnesiete si pamiatku na celý život.

 

bottom of page